25 lutego 2022

Słownik scrabble

By szkola
Słownik scrabble

Dosłownie każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w jakich może bawić się słowem. Ale skoro jest duszą towarzystwa chętnie robi to z innymi. Na szczęście w dobie nieograniczonego dostępu do internetu nie trzeba wychodzić spośród domu, iżby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet albo smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu oraz można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie niewiele osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady zabawy są łatwe oraz niezwykle przypominają scrabble. Różnią się aczkolwiek od nich takim, że w razie wątpliwości, albo słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Lub robi to niezwykle dokładnie, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny i wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za poprawnie ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem niniejszych pisanych dużą literą, z apostrofem i skrótów.
W taką grę warto zagrać, choćby jeśli stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając oraz człowiek odkrywa nieoczekiwanie, że przynajmniej zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to doskonałe ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz ciekawe doświadczenie, które umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na niniejszym znakomita rozrywka.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 20.02.2023 22:05:29)

Podlinkuj wpis: