4 listopada 2020

Liceum w Nowym Sączu

By szkola
Liceum w Nowym Sączu

Zespół Szkół Katolickich imienia bł. P. J. Frassati w Nowym Sączu to jednostka, do której należą: Liceum Sztuk Plastycznych i również Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia.

Każdy, kto chce tam uczęszczać, odwiedzając stronę: zsk.szkola.pl, pozna program wychowawczy-profilaktyczny. Opiera się on na mądrym stwierdzeniu że “Całość zadania wychowawcy katolickiego zorientowana jest ku integralnej formacji człowieka”. Najważniejszy jest skutkiem tego ostateczny sens samego człowieczeństwa.

Jeśli chodzi o Katolickie Liceum Sztuk Plastycznych, to znaczy to od 2019 roku 5-letnia szkoła, gdzie można zdobyć wykształcenie w zawodzie plastyk. Czesne za jeden rok nauki, w podziale na 12 miesięcy, wynosi tutaj 310 zł. Lecz jest możliwość zwolnienia z opłat, kiedy ma się niełatwą sytuację finansową i również spory talent. Wypada nadmienić, że szkołę prowadzi Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe, a jej oficjalnym patronatem jest Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Chłopcy i również dziewczęta mogą wybierać z następujących specjalizacji: techniki malarskie, aranżacja przestrzeni, fotografia i również film, fotografia artystyczna, formy rzeźbiarskie, techniki graficzne czy formy użytkowe.

W przypadku Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, to nauka trwa tutaj 6 lat. Zespół przygotowuje do zawodu muzyka, lecz także kształci ogólnie na poziomie dotychczasowego gimnazjum i liceum z maturą. Ażeby starać się o przyjęcie, wypada posiadać umiejętności muzyczne na poziomie wymaganym w szkole muzycznej II stopnia. Ciekawą propozycją jest możliwość indywidualnego programu i toku nauczania. Po ukończeniu przystępuje się do matury. Wypada też zdać egzamin dyplomowymy z gry na instrumencie lub śpiewu.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 51 (ostatnio: 13.01.2024 02:52:59)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 06.06.2016 03:34:08)

Podlinkuj wpis: