27 czerwca 2019

Laminacja materiałów

By szkola
Laminacja materiałów

Zakłady Chemiczne BOCHEM są obecnie w naszym kraju liderem między producentów różnorodnych klejów przemysłowych.
W niemałej propozycji znajduje się przeszło 200 produktów, między których można wymienić kleje i również materiały dla obuwnictwa i również kaletnictwa. Nadto przedsiębiorstwo ta produkuje kleje do podłóg, tapicerskie, meblarskie, do etykiet, papieru i również różnorodne produkty do perfekcji sprawdzające się w przemyśle gumowym czy motoryzacji.
Klienci mogą zakupić wysokiej klasy kleje rozpuszczalnikowe – w tym klej neoprenowy – chloroprenowy, klej poliuretanowy, klej kauczukowy i również wiele innych.
Między wielu dużą popularnością cieszą się kleje neoprenowe, które są jednoskładnikowymi produktami wykonanymi na bazie polichloroprenu.
Neopren jest kauczukiem syntetycznym wykonanym opierając się na monomeru chloroprenowego i tworzy on roztwór w połączeniu z różnymi rozpuszczalnikami organicznymi tj.: aceton, estry alkohole i również etery. Natomiast w połączeniu z wodą tworzy klej wodny.
Na rynku klej ten występuje przeważnie w postaci płynnej, co bardzo ułatwia nakładanie go na dużych powierzchniach. Nadto jest dostępny w postaci nie cieknącego żelu.
W czasie użycia klej po wyparowaniu rozpuszczalnika zamienia się w folię klejącą. Jego nakładanie odbywa się przez pokrycie klejem obu podłoży bądź jedynie jednego podłoża.
Neoprenowe kleje mają powszechne zastosowanie, bo umożliwiają one łączenie wielu różnorodnych podłoży takich jak: drewno, guma, skóra, metal, szkło, ceramika, korek oraz sztywne PVC.
Natomiast klej tapicerski jest to wszechstronny towar przemysłowy do perfekcji sprawdzający się w wielu pracach tapicerskich.
Cechuje się jego osoba perfekcyjną odpornością termiczną spoiny,
przyczepnością do podłoża i również uniwersalnością.
Klej ten Do perfekcji nadaje się do napraw obuwia czy napraw tapicerki, a w szczególnie takich elementów jak: boczki, pianki, wykładziny i również wielu innych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 72 (ostatnio: 20.07.2024 03:04:28)
  • yahoo: 13 (ostatnio: 29.07.2017 17:12:23)

Podlinkuj wpis: