7 sierpnia 2019

Komora klimatyczna – producent

By szkola
Komora klimatyczna - producent

Komora klimatyczna, czasem nazywana również szafą klimatyczną, to znacznie specjalistyczne urządzenie Stosowane do przeprowadzania, zgodnie z nazwą, różnego rodzaju klimatycznych testów. W komorze badania zachodzić mogą na różnego rodzaju organizmach, zarówno tych organicznych jak i nieorganicznych, za sprawą czego takie urządzenie ma po prawdzie niezwykle uniwersalne zastosowanie. Komora klimatyczna jest urządzeniem szalenie zaawansowanym pod względem technologicznym, z tej racji przeprowadzając testy z jej wykorzystaniem w bardzo łatwy sposób testujący może zarówno wytwarzać, jak i utrzymywać odpowiedni klimat w urządzeniu, Oprócz tego na każdym etapie prac temperatura a także wilgotność powietrza może być monitorowania i w odpowiedni sposób rejestrowana, co jedynie zwiększa wiarygodność prowadzonych na poszczególnych próbach badań.

Komory/szafy klimatyczne z racji na swoją specyfikę głównie wykorzystywane są w przemyśle farmaceutycznym. W tej dziedzinie urządzenia tego rodzaju szczególnie wykorzystuje się do celów badawczych, jeśli chodzi o sprawdzanie stabilności różnego rodzaju artykułów leczniczych. W nieco mniejszym stopniu komory wykorzystywane są również:
-w budownictwie, gdzie głównym zadaniem komory klimatycznej jest osuszanie próbek przeznaczonych do konstruowania poszczególnych warstw asfaltu;
-w przemyśle elektrotechnicznym do celów związanych z prowadzeniem różnego rodzaju środowiskowych testów;
-w przemyśle motoryzacyjnym, w którym klimatyczne komory służą do prowadzenia badań nad właściwościami izolacyjnych powłok.

Ze względu na bardzo dużą użyteczność klimatycznych komór, są to urządzenia niezwykle nowoczesne, do konstrukcji których producenci podchodzą z niezwykłą precyzją i starannością, czyniąc je coraz bardziej użytecznymi i skutecznymi


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 71 (ostatnio: 19.01.2024 15:51:18)
  • yahoo: 4 (ostatnio: 04.12.2021 12:15:06)

Podlinkuj wpis: